Dzień Życzliwości

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 grudnia 2016

21 listopada w Szkole Podstawowej w Iwinie obchodziliśmy po raz kolejny Dzień Życzliwości Hasło przewodnie w tym roku to "Człowiek jest tyle wart, ile uczyni dobrego".

Tradycyjnie rozpoczęliśmy ten dzień od prośby Samorządu Uczniowskiego do Pani Dyrektor o nieodpytywanie tego dnia. Uczniowie z wielkimi uśmiechami wyruszyli na lekcję.

Spotkaliśmy się ponownie na przerwie, podczas, której uczniom przypomniano genezę Dnia Życzliwości a uczniowie klas starszych wystąpili w przedstawieniu pt. "Dzień życzliwości i pozdrowień" mówiąc nam, jak pozdrawiają się ludzie w różnych państwach.

Na kolejnej przerwie było bardzo wesoło, ponieważ uczniowie mogli napisać „donosy” - oczywiście życzliwe donosy w tym dniu. Najciekawsze donosy zostały odczytane na forum szkoły. I tak mogliśmy się dowiedzieć, że uczniowie donoszą, iż podobają im się lekcje, panie ładnie pachną i mają długie nogi, donieśli nam, że nie lubią donosić oraz, że ich koleżanka ma super "papcie". Uczniowie mieli możliwość uzupełnienia tabeli życzliwości gdzie mogli podziękować, przeprosić lub prosić o coś. Dzień zakończyliśmy wysłuchaniem piosenki Stanisława Sojki "Tolerancja" i przekazaniem sobie iskierki.

Autor: Jowita Okurowska - pedagog (18)

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Dzień życzliwości i pozdrowień - Jak pozdrwiają się ludzie w różnych państwach

  Dzień życzliwości i pozdrowień - Jak pozdrwiają się ludzie w różnych państwach

 • Powiększ zdjęcie Przekazanie sobie iskierki

  Przekazanie sobie iskierki

 • Powiększ zdjęcie Przypomnienie genezy Dnia Życzliwości

  Przypomnienie genezy Dnia Życzliwości

 • Powiększ zdjęcie Uczniowie piszą donosy

  Uczniowie piszą donosy