Wycieczka uczniów ze szkoły w Mieszałkach

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 grudnia 2016

9 grudnia 2016 r. odbyła się wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej w Mieszałkach do fabryki bombek, fabryki pluszowych zabawek i do restauracji McDonald's w Koszalinie.

W pierwszej kolejności pojechaliśmy do fabryki zabawek. Po powitaniu z panią przewodnik, poszliśmy do pomieszczenia, w którym pokazano nam etapy produkcji pluszowego misia.

Dowiedzieliśmy się, że na początek trzeba uszyć ogólny kształt misia a, potem uszyta już zabawka, wędruje do pracownicy, która wywleka go na drugą stronę, bo oczywiście misia szyje się na lewej stronie. Następnym etapem było wypychanie zabawki miękką włókniną. W fabryce stoi wielka maszyna, w której jest wata. Misia nakłada się na wielką rurę i wdmuchuje się watę. Potem inne panie go czeszą i poprawiają drobne szczegóły. Po tych zabiegach miś jest gotowy.

Następną atrakcją był McDonald's. Dzieciom bardzo smakowało jedzenie. A po posiłku wszyscy dostali małe zabawki z popularnej bajki.

Jako ostatnią zwiedziliśmy fabrykę bombek. Najpierw pani przewodnik opowiadała nam, w jaki sposób produkowane są bombki. Potem poszliśmy do pomieszczenia, w którym jedna z pracownic początkowo nagrzewała szklane rurki do 1000 stopni, a następnie formowała je w kulki i na końcu tworzyła z nich bombki. Bezbarwne kuleczki wędrowały do kadzi, w której znajdował się barwnik i po zanurzeniu w nim uzyskiwały kolor. Suche bombki przenoszono do pracownic, które je malowały. Najpierw rysowały śliczne wzorki, a potem obsypały je brokatem. Dużo gotowych bombek wzięła osoba odpowiedzialna za efekt końcowy. Obcięła kawałek niepotrzebnej, szklanej rurki, umocowała na tą obciętą końcówkę nakładkę, do której wkładała haczyk, wciskała haczyk do środka i bombka była gotowa do sprzedaży. Po tych wszystkich atrakcjach wróciliśmy pełni wrażeń do domów.

Wycieczka była bardzo udana i wszyscy z zadowoleniem powieszą na świątecznym drzewku bombkę z własnym imieniem.

Autor: Julia Sykuła-klasa V (27)

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Bombki wykonywane przez uczniów SP w Mieszałkach

  Bombki wykonywane przez uczniów SP w Mieszałkach

 • Powiększ zdjęcie Pokaz ozdabiania bombek

  Pokaz ozdabiania bombek

 • Powiększ zdjęcie Uczniowie SP w Mieszałkach w Fabryce Pluszaków

  Uczniowie SP w Mieszałkach w Fabryce Pluszaków