Święto Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Mieszałkach

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 października 2017

13 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Mieszałkach obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel.

Na akademię przybyli zaproszeni goście: emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługi, a także oczywiście wszyscy uczniowie.

Apel rozpoczął się popisami artystycznymi w wykonaniu uczniów z klasy II i III, a następnie również przedstawicieli klas: IV, V oraz VI i VII. Hitem był jednak recytatorski popis najmłodszych koleżanek z oddziału przedszkolnego, które otrzymały najgorętsze brawa.

Nie zabrakło również życzeń od wdzięcznej młodzieży i własnoręcznie wykonanych upominków. Potem podziękowania pedagogom i pracownikom szkoły złożyli rodzice, a pani dyrektor Bożena Górka odczytała gratulacje przesłane przez Wójta Gminy Grzmiąca Tadeusza Hajkowicza.

W dalszej części spotkania, pani dyrektor wręczyła zasłużonym pracownikom swoje nagrody.W tym roku szkolnym otrzymały je: pani Aleksandra Zakrzewska, pani Mariola Borowik, pani Helena Ziętalak, pani Barbara Szymkowska i pani Danuta Jankowska.

W kolejnej części uroczystości odbyło się pasowanie uczniów klasy I. Nasi młodsi koledzy wspaniale zaprezentowali się w przygotowanym montażu poetycko-wokalno-tanecznym, którego zwieńczeniem było złożenie przez nich ślubowania oraz pasowanie na ucznia przez panią dyrektor. Było to dla naszych najmłodszych uczniów ogromnym przeżyciem. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali oni dyplomy, a także przygotowane przez rodziców słodycze.

Apel przygotowały panie: Helena Ziętalak, Mariola Borowik, Joanna Barcewicz, Bożena Górka.

Autor: Danuta Jankowska; Julia Sykuła klasa VI (11)

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Wokalny występ szkolnego zespołu

  Wokalny występ szkolnego zespołu

 • Powiększ zdjęcie Nagroda Dyrektora dla zasłużonych pracowników

  Nagroda Dyrektora dla zasłużonych pracowników

 • Powiększ zdjęcie Pasowanie na ucznia po złożonym ślubowaniu

  Pasowanie na ucznia po złożonym ślubowaniu

 • Powiększ zdjęcie Taneczny popis klasy II i III

  Taneczny popis klasy II i III