Jasełka w szkole w Iwinie

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 grudnia 2017

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie Szkoły Podstawowej w Iwinie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali przedstawienie pt. "Historia narodzenia Pana".

Przedstawienie to nawiązywało w swej treści do trwającego adwentu i ukazywało wydarzenia, które od początku świata zapowiadały przyjście na świat Zbawiciela. Począwszy od pierwszych ludzi, którzy popełnili grzech nieposłuszeństwa względem Boga i zostali wygnani z raju, przez pychę budowniczych miasta i wieży Babel, historię Jana Chrzciciela, który na pustyni nawoływał do nawrócenia, aż po historię Maryi, która to od Anioła Gabriela dowiedziała się, że została wybrana na Matkę Syna Bożego. W inscenizacji nie zabrakło również kulminacyjnego momentu, którym była wizyta w ubogiej stajence pastuszków i mędrców ze wschodu składających nowo narodzonemu dzieciątku dary.

Całe przedstawienie zaprowadziło nas także do współczesności, gdzie młodzi aktorzy próbowali uświadomić zgromadzonym sytuację, gdzie dziś przyszedłby na świat Jezus i jak szybko wiadomość o Jego narodzinach obiegłaby świat.

Przedstawienie opierało się na fragmentach Pisma Świętego i opatrzone było głębszą refleksją, którą przekazał Głos Boży (Mariusz Kwiring): „Jestem obecny pośród was pod postacią chleba w świątyni. Jestem obecny również w każdym człowieku potrzebującym pomocy. (…)Czy potrafisz mnie dostrzec w drugim człowieku? Kim chcesz być dla mnie?”

Otwórzmy nasze serca dla miłości, która zbawia świat!

W rolę aktorów na przedstawieniu wcielili się uczniowie klas I-III, w "chórku" śpiewali uczniowie klas IV, V i VII, a narratorem była Pani Jowita Okurowska. Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do tego, że ten wieczór stał się kolejnym niepowtarzalnym przeżyciem dla wszystkich, którzy byli z nami w tym dniu.

Autor: Iwona Łabęcka (25)

Galeria

 • Powiększ zdjęcie W stajence betlejemskiej

  W stajence betlejemskiej

 • Powiększ zdjęcie Anioł ogłasza pasterzom dobrą nowinę

  Anioł ogłasza pasterzom dobrą nowinę

 • Powiększ zdjęcie Kiermasz bożonarodzeniowy 2017

  Kiermasz bożonarodzeniowy 2017

 • Powiększ zdjęcie Królowie w drodze do Betlejem

  Królowie w drodze do Betlejem

 • Powiększ zdjęcie Ogłoszenie spisu ludności

  Ogłoszenie spisu ludności

 • Powiększ zdjęcie Przedstawienie jasełkowe 2017

  Przedstawienie jasełkowe 2017

 • Powiększ zdjęcie Wygnanie z raju

  Wygnanie z raju