Harcerze przekazali Wójtowi Betlejemskie Światło Pokoju

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 grudnia 2018

16 grudnia 2018 r. rozpoczęła się wielka sztafeta Światła. Od tego dnia harcerki i harcerze w całej Polsce niosą Światło wraz z jego przesłaniem – „Światło, które łączy”.

Wczoraj harcerze z Grzmiącej w ramach corocznej akcji  przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem przyszli do naszego urzędu, gdzie przekazali Wójtowi Gminy Grzmiąca Patrykowi Makowskiemu Betlejemskie Światło Pokoju. Jest ono symbolem ciepła, miłości, pokoju, nadziei i stawiane jest na wigilijnym stole.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce.

Najczęściej jeszcze tego samego dnia Światło trafia do Krakowa i Częstochowy, skąd rozprzestrzenia się po całej Polsce. Z pomocą harcerek i harcerzy dociera do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Więcej informacji o akcji: https://swiatlo.zhp.pl/

Autor: Urząd Gminy Grzmiąca (22)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski przyjmuje Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy z Grzmiącej

    Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski przyjmuje Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy z Grzmiącej