Szkolne Jasełka Bożonarodzeniowe

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 grudnia 2018

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie życzliwsi, milsi, serdeczniejsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie Zespołu Szkół w Grzmiącej 14 grudnia 2018 r. wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe pod tytułem Kolęduj razem z nami.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły, Pani Irena Kobus powitaniem rodziców, zaproszonych gości, uczniów i nauczycieli, a także zaproszeniem do wspólnego kolędowania, które wprowadzi świąteczny nastrój i umożliwi głębsze odczuwanie tych magicznych chwil.

W przepięknej zimowej scenerii, nawiązującej do Betlejem z szopką, żłobkiem, Józefem i Maryją oraz oczywiście z dzieciątkiem Jezus w otoczeniu ślicznych aniołków, które tego dnia zstąpiły na ziemię, publiczność mogła przeżywać historię narodzin Chrystusa. Aktorzy z klas I – VI i klas gimnazjalnych z dużym przejęciem i poświęceniem odtworzyli swoje role. Przepiękne kolędy i pastorałki, piosenki oraz tańce w wykonaniu poszczególnych klas i oddziałów przedszkolnych, wprowadziły wszystkich w iście mistyczny nastrój, a możliwość wspólnego z wykonawcami zaśpiewania kolęd przez publiczność dała wszystkim poczucie jedności i wspólnoty. Dla każdego były to podniosłe i uroczyste chwile, które na długo pozostaną w sercu i w pamięci.

Należy również dodać, że już przed inscenizacją szkoła zadbała o wszystkich przybyłych. Rada Rodziców przygotowała świąteczny kiermasz ciast i potraw, a także zorganizowała kawiarenkę, w której można było skosztować wspaniałości, przygotowanych przez rodziców. Szkolne koło plastyczne przygotowało dla gości kiermasz ozdób i kartek świątecznych, każdy mógł się dzięki temu poczuć w naszej placówce, jak u siebie w domu. Wolontariusze Koła "Otwórz serce" kwestowali pierniki, sianko.

Jasełka zostały przygotowane przez panią Celinę Regulską we współpracy z panem Andrzejem Andermanem a dekorację przygotowali: Anita Gardzioła, Anna Lisińska, Krzysztof Trybulski.

Autor: Julia Sykuła klasa VII (25)

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Anielskie życzenia dla pracowników szkoły i obecnych gości

  Anielskie życzenia dla pracowników szkoły i obecnych gości

 • Powiększ zdjęcie Cud Cichej nocy wyśpiewują rodzinnie Celina Regulska z córką

  Cud Cichej nocy wyśpiewują rodzinnie Celina Regulska z córką

 • Powiększ zdjęcie Grupy przedszkolne Motylki i Biedroneczki wykonują piosenkę Kiedy pierwsza gwiazdka na niebie zaświeci

  Grupy przedszkolne Motylki i Biedroneczki wykonują piosenkę Kiedy pierwsza gwiazdka na niebie zaświeci

 • Powiększ zdjęcie Wspólne kolędowanie rozpoczęła Kasia Wołejko kolędą Wśród nocnej ciszy

  Wspólne kolędowanie rozpoczęła Kasia Wołejko kolędą Wśród nocnej ciszy