Mały Wojownik Wojtuś

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 stycznia 2019

Zapraszamy w piątek (1.02.2019 r.) przed telewizory. W telewizji TVP3 Szczecin, w programie "WOKÓŁ NAS" o godzinie 18:50 zobaczymy reportaż poświęcony małemu Wojtusiowi Matczakowi, jego rodzinie oraz armii ludzi o wielkim sercu.

Kawałek historii Małego Wojownika:

Mam na imię Wojtuś i chociaż mam dopiero 7 miesięcy, jestem już Małym Wojownikiem… Kiedy się urodziłem, płakałem jak każde zdrowe dziecko, nagle przestałem ssać, przełykać, reagować na bodźce i samodzielnie oddychać. Zapadłem w śpiączkę, moje serduszko przestawało bić. Tak bardzo się bałem, że już więcej nie zobaczę mojej mamusi i tatusia, a przecież dopiero ich poznałem… Postanowiłem walczyć !
Kiedy rodzice usłyszeli diagnozę zawalił im się świat. Bardzo chciałem ich przytulić i powiedzieć, że będzie dobrze, przecież jestem silny. Hiperglicynemia Nieketotyczna, na którą choruję nie jest dla mnie łaskawa. Mam też padaczkę lekooporną, ale ona pr zychodzi po cichu, nie ostrzega, nie daje czasu się przygotować zazwyczaj atakuje z całej siły… Choć jestem Wojownikiem i mam wspaniałych rodziców, to nie poradzimy sobie sami. Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Pomóżcie mi walczyć o życie…
Wojtuś.

Bal Charytatywny dla Wojtusia odbędzie się 23 lutego 2019 r. o godzinie 14:00 przy świetlicy wiejskiej w Suchej. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na sprzęt, leczenie i rehabilitację Wojciecha Matczaka.

Zapraszamy wszystkich z wielkim sercem!

Autor: Urząd Gminy Grzmiąca (26)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat na bal charytatywny dla Wojtusia

    Plakat na bal charytatywny dla Wojtusia