Ślubowanie klas pierwszych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 października 2019

24 października 2019 roku był szczególnym dniem dla uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Grzmiącej. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania. Wśród wielu zaproszonych gości nie zabrakło dobrej wróżki i wiedźmy, która zaczarowała dzieci w żółtodzioby. Aby czar prysł uczniowie musieli wybrać się do krain, w których zdobywali klucze. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły i wykonywały ćwiczenia gimnastyczne. Na szczęście wszystkie zadania zostały poprawnie wykonane, a uczniowie odczarowani. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani dyrektor Irena Kobus dokonała symbolicznego pasowania na ucznia i wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy.

 

Było mnóstwo życzeń i prezentów, m.in. od pani wójt Aleksandry Lachowskiej, od przewodniczącej Rady Rodziców, nauczyciela uczącego w oddziale przedszkolnym. Również rodzice pamiętali o święcie. Wręczyli rożki wypełnione łakociami i przyborami szkolnymi oraz zorganizowali „słodkie” przyjęcie swoim pociechom. Dzieci bawiły się radośnie w takt gorących rytmów popularnych przebojów.

Dzień ten z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia , które składali, będą dla nich drogowskazem na długie szkolne lata.

 

                                                                                                                                         Bożena Górka

Autor: Zespół Szkół w Grzmiącej (11)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Uczniowie klas pierwszych

    Uczniowie klas pierwszych

  • Powiększ zdjęcie Składanie przyrzeczenia

    Składanie przyrzeczenia