Przedłużenie okresu zmiany formy udzielania nieodpłatnych porad prawnych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 kwietnia 2020

W ramach przeciwdziałania zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374), Ministerstwo Sprawiedliwości informuje o konieczności podjęcia działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wykonawcom i osobom korzystającym z usług określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 294 ze zm.).

Informacje na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości znajdują się pod linkiem.

W związku z powyższym zaleceniem Ministerstwa Sprawiedliwości, Starosta Szczecinecki zdecydował o prowadzeniu porad prawnych za pośrednictwem telefonów i poczty e-mail. Porady bezpośrednie we wszystkich punktach na terenie Powiatu Szczecineckiego zostają zawieszone do odwołania. Po odwołaniu zagrożenia związanego z COVID-19, porady zostaną przywrócone w dotychczasowej formie w sposób bezpośredni w punktach.

Powyższy sposób udzielania porad obowiązuje do 31 maja 2020 r. Przewidywany termin przywrócenia bezpośrednich porad prawnych to 1 czerwca 2020 r.

Osoby chcące umówić się na udzielenie porady w sposób zdalny powinny:

  • przesłać na adres e-mail boi@powiat.szczecinek.pl zeskanowany wypełniony formularz
    (w załączeniu do pobrania pod wiadomością) lub dostarczyć wypełniony formularz do Biura Obsługi Interesanta w Starostwie Powiatowym w Szczecinku, ul. Warcisława IV 16, 78-400 Szczecinek (przy wejściu na parterze budynku); istnieje możliwość wypełnienia formularza na miejscu w Starostwie Powiatowym w Szczecinku;
  • w tytule e-maila napisać: „nieodpłatne porady prawne”.

Porady prawne udzielane za pośrednictwem telefonu i e-mail będą odbywały się w godzinach przypisanych dla poszczególnych punktów oraz adwokatów i radców prawnych. Z porad mogą skorzystać osoby, które uprzednio przesłały zgłoszenie na wspomniany adres e-mail lub dostarczyły wypełniony formularz do Biura Obsługi Interesanta Starostwa Powiatowego w Szczecinku oraz otrzymały mailowe potwierdzenie godziny i terminu wizyty u prawnika.

Autor: Starostwo Powiatowe w Szczecinku (6)

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Nieodpłatna Pomoc Prawna

    Nieodpłatna Pomoc Prawna