„Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 kwietnia 2020

Informujemy, że Gmina Grzmiąca otrzymała i zrealizowała dofinansowanie w wysokości 60 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego w ramach projektu grantowego „Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.”

Dzięki otrzymanym środkom zakupiono 21 laptopów z myszkami. Sprzęt ten zostanie przekazany do naszych szkół, ażeby te z kolei rozdysponowały go wśród najbardziej potrzebujących uczniów w formie bezpłatnego użyczenia na potrzebę realizacji zdalnego nauczania.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety części z nich brakuje niezbędnego w tym systemie nauki sprzętu, który ułatwiłby im czynny udział w lekcjach na odległość.

 

                                                              

Autor: Urząd Gminy Grzmiąca (8)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Sprzęt komputerowy

    Sprzęt komputerowy

  • Powiększ zdjęcie plakat

    plakat