Archiwalna strona Gminy Grzmiąca

Przedstawienie profilaktyczne "Tu rządzi kot"

13 grudnia 2017

11 grudnia br. gościł w Szkole Podstawowej w Iwinie Teatr Kurtyna z Krakowa. Aktorzy zaprosili uczniów na niezwykłą bajkę pt. "Tu rządzi kot", która opowiadała o tym, jak wspaniale jest odkrywać, że świat może być miejscem, którego będziemy mądrymi i szczęśliwymi mieszkańcami, cieszącymi się szacunkiem i uznaniem innych.

Tytułowy bohater, spragniony wiedzy i dociekliwy kot, opowiadał o wytrwałości, pracowitości, byciu uczciwym i sprawiedliwym. Uczniowie dowiedzieli się, że złość czyni nas słabymi, a korzystanie z rad opiekunów pozwala na to, by dobro i prawda dały nam szczęście. Aktorzy zwrócili uczniom uwagę na to, że nie możemy tylko "żyć" komputerem i telefonem ponieważ zapominamy o wielu ważnych rzeczach.

"Tu rządzi kot" to barwne, wypełnione muzyką przedstawienie, które w uroczy, zabawny, a zarazem prosty i adekwatny sposób, dostosowany realizacyjnie i treściowo do zróżnicowanego poziomu psychofizycznego młodych widzów, daje im możliwość poznania i zrozumienia podstawowych procesów społecznych, oraz wypracowania właściwego wobec nich modelu zachowania.

Autor: Samorząd Uczniowski (21)

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Główny bohater przedstawienia - kot

  Główny bohater przedstawienia - kot

 • Powiększ zdjęcie Dziewczynka, która jest zła na swojego tatę

  Dziewczynka, która jest zła na swojego tatę

 • Powiększ zdjęcie Dziewczynka, której tato zabrał na 2 godziny telefon komórkowy

  Dziewczynka, której tato zabrał na 2 godziny telefon komórkowy

 • Powiększ zdjęcie Główny bohater uświadamia kobietę jak zapanować nad trudną sytuacją

  Główny bohater uświadamia kobietę jak zapanować nad trudną sytuacją