Archiwalna strona Gminy Grzmiąca

Ferie zimowe ze Szkolnym Kołem Filmowym

12 lutego 2020

Ferie zimowe to, zaraz po wakacjach, najbardziej wyczekiwany czas, okazja do relaksu po ciężkiej pracy przez cały semestr oraz do nabrania energii do dalszej. Opiekunki Szkolnego Koła Filmowego przygotowały dwa intensywne dni podczas których każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Pierwszego dnia ferii tj.10 lutego 2020 r. wybraliśmy się do Szczecinka. Naszym przystankiem było kino Wolność, w którym mogliśmy obejrzeć film animowany pt. "Urwis". Pełna przygód i wyszczekanego humoru opowieść o psie z wyższych sfer, który musi nauczyć się żyć wśród zwykłych ulicznych Burków i Azorów.  

Następnie udaliśmy się do Parku Trampolin. A tam to już tylko czyste szaleństwo i moc zabawy. Głodni, zmęczeni aktywnością w parku, ale pełni wrażeń, emocji z uśmiechami na twarzach marzyliśmy już tylko o posiłku. Zwieńczeniem tego dnia był wizyta w McDonalds.

Kolejnego dnia spotkaliśmy się w świetlicy wiejskiej, aby obejrzeć film "Bella i Sebastian 3". Filmowa historia doskonale unaocznia takie wartości jak przyjaźń, oddanie i przywiązanie – nie tylko wśród ludzi, lecz również ich czworonożnych towarzyszy. Sebastian i jego bliscy żyją ze sobą w symbiozie, wzajemnie pomagając sobie w trudnych sytuacjach. Młodzi widzowie, do których kierowana jest produkcja, przekonają się o potędze relacji – nie tylko rodzinnych, lecz również międzygatunkowych.

Po projekcji filmu udaliśmy się do Biblioteki Publicznej, aby poznać robota Photona. To polski robot edukacyjny, którego zadaniem jest wprowadzenie dzieci w świat technologii, rozwijanie ich kreatywności i zdolności logicznego myślenia oraz nauczanie podstaw programowania. Każdy uczestnik zajęć miał możliwość spróbować swoich możliwości i bez problemów sprostał tym wymaganiom. Będąc w bibliotece nie mogliśmy oprzeć się pokusom książek. Mieliśmy możliwość obejrzenia księgozbioru, zapoznania się z nowościami. Starsze koleżanki z przyjemnością przeczytały fragment książki, która zaciekawiła najmłodszych. Inni uczestnicy zajęć spędzili czas z grami planszowymi. Jednym słowem "Działo się".

Mamy nadzieję, że ten czas to była świetna okazja do poszerzenia horyzontów i zdobycia nowych doświadczeń.

Pragniemy podziękować pani Beacie Wiśniewskiej za ciekawą prezentację i czas nam poświęcony. Paniom Anicie Kreklau, Magdalenie Pawłowskiej oraz Agnieszce Szpulak za interesujący plan na dwa dni ferii.

 

Autor: Zespół Szkół w Grzmiącej (30)

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Pierwsze próby programowania najmłodszych uczestniczek

  Pierwsze próby programowania najmłodszych uczestniczek

 • Powiększ zdjęcie Podczas zabawy z grami planszowym

  Podczas zabawy z grami planszowym

 • Powiększ zdjęcie Pyszny deser

  Pyszny deser

 • Powiększ zdjęcie Selfie w Mc Donalds

  Selfie w Mc Donalds

 • Powiększ zdjęcie zabawa na zjeżdżalni

  zabawa na zjeżdżalni

 • Powiększ zdjęcie Książka najlepszym przyjacielem dzieci

  Książka najlepszym przyjacielem dzieci

 • Powiększ zdjęcie Po pysznym posiłku

  Po pysznym posiłku

 • Powiększ zdjęcie Prezentacja gry z użyciem robota Photon

  Prezentacja gry z użyciem robota Photon

 • Powiększ zdjęcie Rozgrzewka przed zabawą na trampolinach

  Rozgrzewka przed zabawą na trampolinach

 • Powiększ zdjęcie Starsze koleżanki czytają młodszym

  Starsze koleżanki czytają młodszym