Archiwalna strona Gminy Grzmiąca

Wyjątkowe zakończenia roku szkolnego

1 lipca 2020

W tym roku ze względu na wciąż obowiązujący stan epidemii i związane z tym ograniczenia zakończenie roku szkolnego miało inną formułę niż dotychczas.  Nie odbyły się tradycyjne akademie z uroczystym wręczeniem świadectw.

W Zespole Szkół w Grzmiącej o godzinie 8:00 rozpoczęło się pożegnanie absolwentów , na które zaproszony był Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowskie oraz Przewodnicząca Rady Gminy Monika Stokowiec. Po krótkich przemowach Wójt oraz Przewodnicząca Rady wręczyli nagrody dla najlepszych uczniów.

Pozostali wychowankowie spotkali się godzinę później w klasach z wychowawcami przy zachowaniu wymaganego reżimu sanitarnego. Podobnie zakończenie roku szkolnego wyglądało w Szkole Podstawowej w Iwinie. Uczniowie spotykali się z wychowawcami w klasach według ustalonego wcześniej harmonogramu.
Wyjątkiem byli uczniowie ósmych klas, których spotkanie odbyło się na placu przed budynkiem szkoły. Wójt Patryk Makowski oficjalnie wręczył nagrodę dla najlepszej uczennicy oraz życzył wszystkim dostania się do wymarzonych szkół i trafnych wyborów w dorosłym życiu.

Autor: Urząd Gminy Grzmiąca (1)