Archiwalna strona Gminy Grzmiąca

Wycieczka do Lipia

16 listopada 2015

20 października 34 uczniów Szkoły Podstawowej w Mieszałkach udało się na dwudniową wycieczkę do Lipia. Po przyjeździe na miejsce czekało na nas pyszne śniadanie, po którym mieliśmy warsztaty tematyczne, gdzie dowiedzieliśmy się co to jest bioróżnorodność, poznaliśmy jego związek ze zmianą klimatu i na czym polega nowy system ochrony przyrody Natura 2000.

Dla lepszego efektu wybraliśmy się na wycieczkę do lasu, by tam odnaleźć ślady bytowania zwierząt. Następnie czekały na nas warsztaty laboratoryjne, gdzie poznawaliśmy fascynujący świat w skali mikro. Dzień zakończyliśmy wycieczką krajoznawczą na teren Nadleśnictwa Świdwin i wypoczynkiem w Parku Wodnym.

Drugi dzień zaczął się równie ciekawie co poprzedni i rozpoczął się wyjazdem do Ogrodów „Hortulus” w Dobrzycy. Zobaczyliśmy jak można naprawić środowisko przyrodnicze, zniszczone na skutek działalności człowieka. Poznaliśmy różne gatunki zwierząt zadomowionych w ogrodzie. Była to bardzo interesująca lekcja.

Następnie pojechaliśmy w miejsce, w którym czekała na nas niespodzianka. Po wyjściu z autokaru okazało się, że niespodzianką jest labirynt, w którym świetnie się bawiliśmy. Niestety wszystko musi się kiedyś skończyć i czas naszego wyjazdu dobiegł końca. Zadowoleni i pełni nowych wrażeń i wiedzy wyruszyliśmy autokarem do naszych domów. Wycieczka została przez nas zapisana do bardzo udanych.

Autor: Kacper Giżycki – kl. VI, Dorota Marszałkowska (9)

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Dzieci na wycieczce w lesie mierzą obwód pnia starego drzewa

  Dzieci na wycieczce w lesie mierzą obwód pnia starego drzewa

 • Powiększ zdjęcie Wspólne zdjęcie uczestników wycieczki przed wejściem do Ogrodów Hortulus

  Wspólne zdjęcie uczestników wycieczki przed wejściem do Ogrodów Hortulus

 • Powiększ zdjęcie Uczniowie na zajęciach laboratoryjnych

  Uczniowie na zajęciach laboratoryjnych

 • Powiększ zdjęcie Uczniowie SP w Mieszałkach w Ogrodach Hortulus

  Uczniowie SP w Mieszałkach w Ogrodach Hortulus