Archiwalna strona Gminy Grzmiąca

IX Rajd Niepodległościowy w Szczecinku

16 listopada 2015

6.11.2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Mieszałkach mieli okazję uczestniczyć w "IX Rajdzie Niepodległościowym", organizowanym przez Komendę Hufca ZHP w Szczecinku. Hasłem przewodnim całego rajdu było: "Powstania Polskie pod zaborami", a jego celem - uczczenie 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na rajdzie naszą szkołę reprezentowali: Amelia Morawska, Julia Skoczewska, Maciej Jezierski, Fabian Korelli, Jakub Wygonny oraz Kacper Giżycki, a naszym opiekunem była pani Katarzyna Jezierska.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 apelem inauguracyjnym przy pomniku Józefa Piłsudzkiego w Szczecinku. Następnie o godzinie 10.30 patrole wyruszyły na trasę w parku znajdującym się nad jeziorem Trzesiecko. Było sześć punktów kontrolnych, przy których uczestnicy rajdu mieli za zadanie odpowiadać na pytania oraz wykonywać różne zadania, związane z Dniem Niepodległości. Oprócz tego, że zadaniem uczestników było przygotować się do rajdu, dodatkowe punkty można było zdobyć przynosząc ze sobą karmę dla zwierząt, zabawki, obroże lub smycze dla psów oraz kotów. Wszystkie przyniesione rzeczy trafiły do schroniska dla zwierząt w Szczecinku. Po wykonaniu przygotowanych zadań, organizatorzy rajdu zaprosili uczestników wraz z opiekunami na ciepły posiłek oraz ogłoszenie wyników na terenie SAPiKu. W kategorii szkół podstawowych, pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Mieszałkach, a w kategorii szkół gimnazjalnych na samej górze podium stanęła 21 dsh. Fregata im. Aleksandra Kamińskiego z Grzmiącej.

Wszystkim uczestnikom najbardziej podobało się to, że mogli pogłębiać swoją wiedzę historyczną w tak ciekawy i interesujący sposób. Uczniowie zapewnili także, że rajd bardzo im się podobał i mamy nadzieję, że w przyszłym roku, także będziemy mieli okazję uczestniczyć w tej właśnie uroczystości jeszcze raz.

Autor: Julia Skoczewska kl. VI (13)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Przedstawiciele SP w Mieszałkach na IX Rajdzie Niepodległości w Szczecinku

    Przedstawiciele SP w Mieszałkach na IX Rajdzie Niepodległości w Szczecinku

  • Powiększ zdjęcie Złożenie hołdu pod pomnikiem Józefa Piłsudzkiego

    Złożenie hołdu pod pomnikiem Józefa Piłsudzkiego

  • Powiększ zdjęcie Zwycięskie drużyny

    Zwycięskie drużyny