Archiwalna strona Gminy Grzmiąca

Informacja Związku Banków Polskich

19 listopada 2015

Logo kampanii informacyjnej systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące projektów Związku Banków Polskich związane z pracą na rzecz wzrostu bezpieczeństwa finansowego gminy i jej mieszkańców.

Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE

 

Kampania Informacyjna Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE to projekt funkcjonujący od 2008 r. Akcja realizowana jest przez Związek Banków Polskich, pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i we współpracy z Policją oraz Federacją Konsumentów.

Celem jest przeciwdziałanie przestępstwom z użyciem skradzionych i zagubionych dokumentów tożsamości. System nie koliduje z przepisami o wydawaniu i unieważnianiu dowodów osobistych.

Codziennie przestępcy podejmują dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów: wyłudzenia kredytów, wynajem nieruchomości, przestępstwa podatkowe przeciwko budżetowi samorządu (np. zakładanie fikcyjnej działalności gospodarczej). Wg danych z najnowszego „Raportu o dokumentach – infoDOK”, w III kwartale 2015 r. odnotowano 1 888 prób wyłudzeń kredytów, na kwotę ponad 63 mln złotych.

System Zastrzegania Kart (+48) 828 828 828

System Zastrzegania Kart został uruchomiony 1 stycznia 2014 r. przez Związek Banków Polskich. Jest to narzędzie, które pozwala na szybkie i efektywne zastrzeganie skradzionych lub zagubionych kart płatniczych. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu:
(+48) 828 828 828 by zastrzec swoją kartę.

Jest to możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ułatwia kontakt z wydawcą karty i jej zastrzeżenie w sytuacji, gdy czas odgrywa istotną rolę. Jedynym ponoszonym kosztem dla użytkownika (posiadacza karty) jest koszt połączenia, zgodny z tabelą opłat jego operatora.

Zachęcamy do odwiedzenia specjalnych serwisów internetowych:

 

Autor: Związek Banków Polskich (16)