Obchody Święta Niepodległości w Grzmiącej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 listopada 2016

Naród, który traci pamięć, traci sumienie

11 listopada 2016 harcerze i harcerki z 21 WDH Fregata wraz z zuchami z 18 GZ Dzielne Listki zorganizowali obchody upamiętniające dzień, w którym Polska odzyskała Niepodległość.

O godzinie 11.00 rozpoczęła się Msza w kościele parafialnym w Grzmiącej. Proboszcz, druh Tadeusz Liman odprawił ją w intencji naszej ojczyzny. Na obchody zaproszeni zostali m.in. Wójt Gminy Grzmiąca, Przewodniczący Rady Gminy, Dyrektor Gimnazjum w Grzmiącej, Komendant Hufca Szczecinek ZHP. Zaproszenie przyjęli także druhowie z jednostki OSP w Grzmiącej. Po mszy wszyscy przeszli pod maszty przy Gimnazjum. Tam w sposób uroczysty zostały wciągnięte flagi i odśpiewany hymn państwowy.

Ostatnim punktem tego dnia było spotkanie poetycko muzyczne. Zaproszeni goście i mieszkańcy Grzmiącej wysłuchali pieśni patriotycznych oraz wierszy o tematyce niepodległościowej, a także włączyli się we wspólny śpiew.

Na zakończenie uroczystości każdy z uczestników został poczęstowany słodkim podarunkiem - ciastem upieczonym przez harcerzy.

Dzień upłynął w bardzo miłej, a przede wszystkim patriotycznej atmosferze. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o ludziach, którzy polegli broniąc naszej ojczyzny, a także przekazywać tę historię innym.

(red. N. Tarnogrodzka, fot. a-ros, J. Sekuła, Z. Pacholczyk, K. Adamczyk)

Autor: Przyboczny 21 WDH Fregata Adrian Bonkowski (13)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Spotkanie poetycko muzyczne podczas obchodów Dnia Odzyskankia Niepodległości

    Spotkanie poetycko muzyczne podczas obchodów Dnia Odzyskankia Niepodległości

  • Powiększ zdjęcie Uroczyste wciągnięcie flag przy Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Grzmiącej

    Uroczyste wciągnięcie flag przy Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Grzmiącej